Tenkořezná Rámová Pila ORBIT Plus

PoptávkaPoptávka

Nyní i v provedení s řeznou výškou do 350 mm.

Tenkořezná rámová pila ORBIT Plus

Tenkořezná rámová pila Orbit byla vyvinuta pro rozřezávání bloků dřeva na lamely s minimálním prořezem. Lamely lze vzájemně lepit i bez dalšího zpracování. Orbit využívá jedinečný způsob pohybu nahoru a dolů při řezání lamel. Narozdíl od konvenčních rámových pil, kde pohyb nahoru a dolů je přímočarý, Orbit využívá pohybu s odskokem z řezu při zpětném zdvihu.  

Pohyb pilového rámečku směrem dolů je přímočarý. Klikni pro video...V dolní úvrati pilový rámeček odskočí z řezu ve směru posuvu materiálu. V okamžiku, kdy rámeček je vytažen z řezu, začne se pohybovat zpět do horní úvrati, zatímco nedochází ke tření a kontaktu zubů s řezaným materiálem. V horní úvrati se pilový rámeček vrací do své původní polohy a začíná opět vykonávat přímočarý řezný pohyb dolů.  

Tento jedinečný způsob pohybu má řadu výhod narozdíl od starých modelů konvenčních rámových pil. U rámové pily s konvenčním pohybem je velký podíl tepla generovaný pilinami přenášen do oblasti ostří pilových listů. Toto nežádoucí teplo je způsobeno díky tomu, že piliny nejsou dostatečně odvedeny z prostoru mezi nástrojem a materiálem. Tento fakt je zvláště opodstatněný v případě řezání vysokého materiálu, neboť některé zuby uprostřed pilového listu nikdy neopustí prostor řezaného materiálu, zatímco Orbit odskakuje z řezu a při zpětném zdvihu piliny snadno opouští prostor řezné spáry. Výsledkem je méně působícího tepla na zuby nástroje, prodloužení životnosti pilových listů, lamely zbavené pilin na povrchu, schopnost využít nástroje s tenkou řeznou spáru a především vyšší výrobní kapacita stroje - více se dočtete zde.  

Klikni zde pro více informací ohledně technických předností stroje.

Standardní přednosti:

Nadstandardní vybavení: