Tenkořezné rámové pily - Technické přednosti

PoptávkaPoptávka

Klikněte zde pro informace ohledně vývojových stupňů rámových pil...

(Kliknutím na položky lze zobrazit jejich popis)
Closed Systém "Orbit" pro zvýšení životnosti pilových listů až o 50%

Rámová pila typu ORBIT představuje nový způsob pohybu pilového rámu, který provádí běžný vertikální a zároveň také výkyvný horizontální pohyb. Pilový rám tak provádí řezání (při pohybu směrem dolů) a odskok z řezu (při pohybu směrem nahoru), čímž je docíleno snadnějšího vypadávání pilin z řezu. Click for watching video...

Tím nevzniká přebytečné teplo při tření pilového listu v řezné spáře při pohybu nahoru a nedochází k předčasnému opotřebení pilových zubů. Řezné podmínky jsou dlouhodobě stabilní, což se projevuje jak ve zvýšené kvalitě vlastního řezného procesu, tak ve zvýšení životnosti pilových listů.

 

 

Closed Systém "Plus" pro snadné a rychlé nastavení výšky řezu. Horní přítlačné válce jsou uložené v odlitku pohyblivé konzoly ovládané servomotorem z hlavního panelu stroje.

NEVA Systém Plus

Closed Přesný přerušovaný pohyb podávacích válců odvozený od klikového mechanismu.

Přerušovaný systém podávání APF - přesná mechanická závislost rychlosti posuvu materiálu a pohybu pilového rámu. Výsledkem tohoto řešení je stálý průřez vznikající třísky z čehož vyplývá optimální průběh opotřebení pilových listů, jejich rovnoměrné zatížení a vysoká přesnost řezu.

NEVA Přerušovaná podávka

Closed Systém chlazení pilových listů stlačeným vzduchem nebo vysokotlakým ventilátorem.

Je určeno hlavně pro větší řezné výšky (nad 100 mm). Pilové listy jsou ochlazovány vlivem expanze stalčeného vzduchu. Horní chlazení pomáhá odstraňovat piliny a prach z řezných spár. Použitím tohoto příslušenství lze prodloužit životnost ostří až o 30%.

Chlazení pilových listů

Closed Otevírání přední části stroje pro snadnou a rychlou výměnu pilového rámu.

Pouhým stiskem tlačítka na ovládacím panelu se stroj otevře a pilový rám může být vyměněn bez zbytečných ztrátových časů.

NEVA Otevírání stroje

Closed Podpěrná lišta mezi pilami zamezující vytrhávání dřevních vláken z řezu.

Předchází vzniku vytrhaných dřevních vláken ve spodní části bloků materiálu. Dřevo je díky liště podepřeno v těsné blízkosti řezu. Použití podpěrné lišty je obzvláště v případech výroby tenkých lamel nebo při řezání dřeva s rozdílnou strukturou vláken - tzv. jarního a letního dřeva.

Podpěrná lišta mezi pily

 

Closed Pohyblivý modul pro uložení různých typů vedení dřeva.

Řešení šitá na míru vyhoví rozličným požadavkům našich zákazníků. Standardním řešením i individuálním přáním zákazníků věnujeme maximální péči.

Kanálové vedení materiálu Stranové vedení materiálu Vedení materiálu dle středového pravítka
Kanálové vedení Stranové pravítko Středové pravítko

 

Tuhá litinová konstrukce stroje minimalizující vibrace.

Closed Ocelový rám pro uložení napínacího pilového rámu.

Dokonalá a tuhá konstrukce rámu stroje minimalizuje chvění a vibrace stroje. Nový zesílený klikový mechanizmus, nově vyvinutý ocelový hlavní rám, zesílené ojnice a řada dalších zlepšení zaručují spolehlivý a bezporuchový chod po řadu let.

Litinový hlavní rám stroje

Poháněné dolní podávací a horní přítlačné válce.

Uzavřeno Přední hoblovací modul horní.

Přední hoblovací modul horní namontovaný na vstupu do Tenkořezné Rámové Pily pomáhá kalibrovat výškové nerovnosti vstupního materiálu za účelem správného podávání skrze stroj. Nemusíte výškově hoblovat vstupní materiál, nýbrž ho přímo zpracovat v rámové pile po procesu sámování.

Přední hoblovací modul horní
 
Přední hoblovací modul horní

 

Closed Horní a dolní hoblovací modul na výstupu.

Horní a dolní hoblovací modul s korekcí otupení hoblovacích nožů zaručuje vždy perfektní výsledek - lamely se mohou okamžitě použít pro sesazování a lepení. Dokonalé opracování hran s přesností ± 0.05 mm !

Spodní a horní hoblování

Closed Automatický zásobník materiálu.

Různé způsoby mechanizace před a ze strojem umožňují snížení nákladů na minimum. Jeden pracovník dokáže snadno obsloužit i více strojů najednou.

Zásobník materiálu

Automatické centrální mazání.

Ojnice ocelové, kované.

Zpět