Rychlá prohlídka - Tenkořezná Pásová Pila - Nástroje a Lamely

5. Jaký druh nástrojů lze použít?

Nástroje lze prakticky použít jakékoliv. Zpravidla používáme stelitové nebo karbidové pilové pásy. Ovšem je možné použít i klasické rozváděné či pěchované pilové pásy z rychlořezné oceli. Pro většinu tenkořezných aplikací spolehlivě vyhovují stelitové pilové pásy.

6. Na čem závisí řezná spára (prořez)?

7. Jaká řezná spára lze použít?

Řezná spára může být prakticky jakákoliv - její velikost je pouze limitována konstrukcí nástroje a způsobem použití. Velikost řezné spáry rozhodně nezávisí na stroji.

8. Jaký zvolit rozměr pilových pásů?

Doporučená tloušťka těla 0.7 – 1.0 mm
Doporučená šířka 75 – 90 mm
Doporučená délka 6170 mm
Minimální délka 6130 mm
Maximální délka 6230 mm

9. Jak ostřit nástroje?

Kvalitní příprava a péče o nástroje je 99% úspěchu při řezání na rámových pilách. Pro kvalitní vybroušení tvaru zubu a docílení konzistentního ostří zubu doporučujeme CNC ostřičky naší výroby. Možnosti jak ostřit jsou následující:

10. Jak změnit tloušťku lamely?

Tloušťku lamely měníme pomocí změny pozice řezné hlavy. Ta je výškově přestavitelná pomocí dotykového displeje na ovládacím panelu stroje. Lamely lze odřezávat po jedné z vrchu bloku, případně i zespod bloku. Tloušťka lamely se dle šířky pohybuje v tolerancích:

11. Lze řezat mokré dřevo?

Tenkořezné pásové pily jsou standardně vybaveny pro řezání suchého materiálu. Mokré dřevo je možné řezat, ovšem některé materiály jako např. mokrý dub vyžadují nainstalovat dodatečné vybavení stroje - chlazení a čištění pilových listů.


Zpět Tenkořezná Pásová Pila - 3/6 Další