Ostřička rámových a okružních pil v jednom

29.01.2024

Firma NEVA, je již 35 let tradičním českým výrobcem dřevozpracujících strojů a vysoce kvalitních a přesných ostřiček, které vyváží do celého světa.

V oblasti ostření vyrábíme ostřičky pro pilové a katrové listy, pilové pásy a pilové kotouče. U velkých pilových pásů můžeme ostřit až do šíře 300 mm. Ostřičky mohou být v provedení pravém i levém z důvodu usnadnění manipulace s pilovými pásy, a jsou vhodné jak pro konečné zákazníky, tak pro výrobce nástrojů.

Automatická ostřička rámových a kotoučových pil v jednom NBS 801 vznikla spojením našich dvou jednoúčelových strojů do jednoho, tak abychom zákazníkům zajistili maximální flexibilitu stroje, rychlé seřízení, snadnou obsluhu a v neposlední řadě snížení pořizovacích nákladů, tj. 1 stroj vs. 2 stroje.

Ostřička umožňuje ostření pilových listů do rámových pil do šíře 150 mm a délky do 1800 mm. Můžeme ostřit jak klasické rozváděné nebo pěchované katrové listy z rychlořezné oceli, tak listy se stelitovanými zuby. Ostřička zvládne jeden nebo více cyklů na zub, tudíž lze naostřit celý list na jeden průchod stroje.

V případě kotoučových pil lze ostřit celou škálu pilových kotoučů do průměru 800 mm, od tzv. plecháčů až po kotouče s SK plátky. Lze ostřit celý tvar zubu pomocí keramického kotouče s orovnávačem a v případě SK plátků ostříme diamantovým kotoučem čela, hřbety i trapézové zuby bez dalšího mechanického přestavení stroje.

Automatická ostřička rámových a okružních pil v jednom NBS 801

« ZPĚT NA VŠECHNY AKTUALITY
PARTNEŘI
Ogden Group RfsProtech
KONTAKTUJTE NÁS
Facebook Instagram Linkedin Twitter