RE-MAX 500 CNC - 5. výročí v roce 2010

Tenkořezná pásová pila RE-MAX 500 CNC

Od konce 90tých let spolupracuje firma NEVA se společností OGDEN (USA) ve sdílení znalostí a zdrojů v oblasti technologií řezání s velmi tenkou řeznou spárou. Skrze sílu naší spolupráce se nám podařilo posunout technologii řezání o další krok kupředu. Spojením zdrojů v oblasti vývoje a výroby jsme dali vzniku tenkořezné pásové pile RE-MAX 500 CNC.

V letošním roce tomu bude 5 let, co byl dokončen první prototyp pásové pily RE-MAX. Našim zákazníkům tak již 5 let nabízíme tuhou a robustní konstrukci vodorovné pásové pily pro všechny aplikace rozřezávání: pro výrobu podlah, oken, dveří, nábytku a hudebních nástrojů atd.

Narozdíl od ostatních pásových pil, RE-MAX 500 CNC je vyroben z odlitků a je vybaven odolným a efektivním systémem vodítek a umožňuje použít pilové pásy s tenkou řeznou spárou při vysoké napínací síle. Stroj produkuje lamely s jemným povrchem v toleranci vhodné pro lepení.

V současné době ukazuje po světě svojí kvalitu, spolehlivost a odolnost 50 strojů pracujících na 1 či 2 směny provozu. Jako příklad máme standardní i některé specifické aplikace tohoto stroje:

V provedení jako samostatný stroj

Pásová pila v tomto provedení může sloužit k libovolným aplikacím řezání tenkých lamel, rozřezávání dřevěných bloků atd. Vstupním materiálem může být suchý či mokrý blok dřeva o rozměrech až 500 x 150 mm.

Métis CZ s.r.o. - Česká Republika - Firma Métis patří k předním českým výrobcům konstrukčních hranolů, speciálních vrstvených nosníků a polotovarů pro výrobu dveří - výplně, dveřní hranol sendvič. Pro optimalizaci technologie výroby a snížení pracnosti výrobků, využívá firma naše technologie řezání dřeva na tenkořezné rámové pile NEVA a taktéž pásovou pilu RE-MAX. Složité a náročné lepení širokých výplní dveří je nyní mnohem snazší díky možnosti pořezu hotové lepené desky o šířce až 500 mm. 

 

Řezání vysokým posuvem

Díky vysoké tuhosti stroje nedochází při napínání pilového pásu k deformaci stroje. Tohoto je docíleno díky symetrickému uložení pásovnic a jejich podepření na obou stranách. Symetrické je též působení napínací síly pomocí hydraulického válce. I při vysokých řezných rychlostech (max. 50 m/s) běží stroj klidně a zachová konstantní napětí pilového pásu - dle potřeby lze vyvinout napínací sílu až 50 000 N.

Pásový dopravník je spolehlivé a precizní řešení pro vedení materiálu do řezu. Toto osvědčené řešení naleznete u všech dokončovacích strojů jako jsou brusky (SCM, Houfek, Felder, ...) či Rotoles (Ledinek), které jsou schopny pracovat pod 0,1 mm. Nenechte se proto zmást jiným tvrzením.   

Stora Enso - Finsko - Je světoznámým výrobcem podlahovin, který od poloviny roku 2008 úspěšně zařadil rychlostní řezání do svého výrobního programu. Pásová pila RE-MAX je zde zařazena do výrobní linky pro dělení suchého smrkového vlysu o délce 6 metrů. Jedná se o čistý, vysušený polotovar bez suků o rozměrech 96 x 23 mm, který je rozřezáván uprostřed při rychlosti posuvu 50 m/min.

Mimochodem rychlostní řezání není žádná věda. Takovýchto výsledků lze docílit jen v určitém druhu materiálu za určitých podmínek. Dále je potřeba mít vhodný nástroj a samozřejmě tuhý a spolehlivý stroj jako je RE-MAX 500 CNC. Opět se nenechte zmást, tvrzení, že s řeznou spárou 1 mm budete úspěšní, je nesmysl - naopak ztenčování řezné spáry při rostoucím posuvu má za následek nestabilitu řezu a špatnou kvalitu povrchu!

 

Naklápěcí řezná hlava

Pro náročné zákazníky lze stroj vybavit naklápěcím zařízením řezné hlavy a docílit rozsahu úhlu řezání 0 - 15°.

Jeden z našich zákazníků Siskiyou Forest Products koupil první pásovou pilu RE-MAX 500 CNC v roce 2006. Siskiyou zakoupili RE-MAXe s možností naklápění řezné hlavy. Toto jim umožňuje nejen paralelní rozřezávání materiálu, ale také rozřezávání pod úhlem. Siskiyou vyrábějí součásti jako jsou vrstvené dveřní hranoly, výplně, vrstvené desky a úkosové obložení. Mohou zpracovávat materiál až do šířky 500 mm a zpracovávat určitý druh produktů posuvem až 60 m/min. Siskiyou mají nyní druhou naklápěcí pilu RE-MAX 500 CNC ve své výrobní lince, což samo o sobě vypovídá o spokojenosti se strojem.

Siskiyou Forest Products - USA

   

Linka pro mokré či suché řezání

Pokud hledáte produktivní a spolehlivé řešení pro Vaší výrobu jistě Vás zaujme možnost sestavení výrobní linky. RE-MAX může být instalován samostatně nebo později propojen do výrobní linky. Konstrukce stroje zaručuje snadný přístup k jednotlivým strojům a také přehlednost při seřizování celé linky - jednoduše vidíte, co se ve strojích děje narozdíl od jiných strojů.

Wiking Gulve - Dánsko - Světoznámý výrobce podlahovin od března 2008 úspěšně provozuje linku pro pořez mokrých dřevin jako je dub či jasan. Jedná se o linku 4 strojů v řadě za sebou. Firma Wiking dovedla linku k dokonalosti díky automatickému vkládání polotovarů a následné paletizaci hotových lamel. Na jednu směnu lze vyrobit až 5000 m2 lamel - samozřejmě v závislosti na rychlosti posuvu a šířce zpracovávaného materiálu. Vstupní materiál je připravován na pilnici bez dalšího speciálního opracování - rozměr spodní a horní lamely je tudíž dán předchozím procesem zpracování. Podrobnosti naleznete v referenčním dopise: Wiking-Letter.pdf

   

« ZPĚT NA VŠECHNY ČLÁNKY
PARTNEŘI
Ogden Group DudrTools RfsProtech
KONTAKTUJTE NÁS
Facebook Instagram Linkedin Twitter